מרכז הטיפול

מכון עמית מטפל במגוון נושאים בתחום הרגשי. הטיפול במכון עמית נועד לחזק את הכוחות, לגדל דרכי התמודדות, לעזור ביצירת שינוי והתקדמות במהלך החיים, ולטפל בסימפטומים מטרידים ומגבילים. 
לכל מטופל מותאמת גישת הטיפול הנכונה עבורו, ונבנית תכנית טיפול שכוללת התאמה של המטפל למטופל, הגדרת מטרות, בחירת דרך טיפול, והערכה של משך הטיפול.
גישת הטיפול מערכתית ככל האפשר. אנו מתייחסים לאנשים שסביב המטופל – הורים, מחנכים, חברים. טיפול בילד מלווה תמיד בהדרכת הורים, ואם יש צורך בכך – גם הדרכת צוות חינוכי.

טיפול ארוך טווח שנועד לטפל בזוויות רבות של ההתפתחות הרגשית לילדים ונוער: טיפול המשלב משחק, יצירה, ושיחה עם פסיכולוג, מלווה בהדרכת הורים. למבוגרים: טיפול בעזרת שיחות עם פסיכולוג.

טיפול בעזרת משחק ספונטני שנועד לחיזוק ההתפתחות הרגשית. מיועד לילדים בגיל הרך ובכתות היסוד. בעזרת משחק ספונטני מעלה הילד נושאים רגשיים חשובים, ומקבל מן הפסיכולוג התייחסות מבהירה לרגשות שלא תמיד קל להגיע אליהן בעזרת דיבור.

טיפול קצר מועד בתופעות ממוקדות ובמצבים החוזרים ומטרידים אותנו שוב ושוב למרות כל רצוננו. הטיפול עם פסיכולוג נועד לשנות את דרך ההתנהגות המכשילה, על ידי יצירת תפיסה פנימית חדשה מחד, ושינוי התייחסות הסביבה לתופעה מאידך. מתאים בייחוד לנוער ומבוגרים.

טיפול אשר בא לעזור למאובחנים עם הפרעת קשב להבין את קשייהם, להבחין בין הקשיים לבין הכוחות, ולרכוש כלים להסביר את הקושי לאחרים, ולהתמודד עם ההשלכות של קשיי הקשב.

יחידת טיפול ממוקדת בת 10-12 פגישות בה נרכשים כלים לתפקוד עם לקות קשב וארגון, כגון טכניקות מיקוד, ארגון זמן, הצבת מטרות הפעלת בקרה וויסות, ועוד.

בטיפול המשפחתי מגיעה כל המשפחה לחדר הטיפול, מדברת, משחקת ופועלת. בני המשפחה לומדים להבין לקבל ולטפח זה את זה, והשיפור באחד משפיע על כולם. הטיפול המשפחתי דומה ביותר לחיים האמיתיים, ומשנה גם את היחיד וגם את הסביבה. נערך עם מטפל משפחתי או פסיכולוג. 
בטיפול דיאדי מגיעים הורה וילד, ולעיתים אבא וילד ואמא וילד לסירוגין, והוא נועד לשפר את האמון והיחסים בין שני מרכיבי הדיאדה: ההורה והילד. נערך עם פסיכולוג.

מיועד להבהרת היחסים בין בני זוג, ולרכישת דרכים לקדם ולפתח את הזוגיות בחיי היום יום ובעת משבר. טיפול הנעשה בזהירות הראויה ובנחישות לסייע בידי בני זוג במשימה הכל כך מורכבת של חיים הרמוניים ומספקים יחד.

חוות דעת של מטופלים