יום עיון בנושא - הטיפול הפסיכולוגי באומנות הקולנוע והטלוויזיה
מאי 2007

יום העיון יעסוק ביחסים המרתקים והמורכבים בין הטיפול הפסיכולוגי, לבין ייצוגו ומיצובו בקולנוע ובטלוויזיה, וייקחו בו חלק אנשי מקצוע מתחום הקולנוע ומתחומי הטיפול, העוסקים ביחסים הללו.

טעמו של דבר..

סרטי הקולנוע תוכניות הטלוויזיה, בהם מוצגת סצנת הטיפול הנפשי ויחסי מטפל מטופל, הפכו שכיחים יותר ויותר.. שיאו של עניין, כשבשנה שעברה שטפה את האקרנים סידרת הטלוויזיה "בטיפול", שהייתה הצצה אולטימטיבית אל נבכי תהליכים טיפוליים.

כיסא במאי

במדיות, כמו במדיות, בתוך שלל תפקידיהן יש למוצג בהן גם תפקיד משקף. הן מביאות אל קהל הצופים מציאויות מוכרות או סמויות ומפגישות אותנו אגב כך, עם חלקים הנותנים לנו אישור על המוכר לנו. האמצעים שונים ומגוונים, לעיתים יותר מטפורים ולעיתים יותר מוחשיים, אבל מעבר לכל יש סיפור מהחיים.

היחסים בין הישויות הולכים ומתפתחים, כשאנחנו בוחרים לראות גם את התפקיד המעצב שיש לקולנוע ולטלוויזיה. המראה המוצבת מולנו באמצעות המדיות, מעוררת תגובות שחלקן חיקוי ושימור וחלקן האחר שינוי.. אנחנו שואלים שאלות לגבי איך אנחנו כמטפלים ואיך באמת היינו רוצים להיות. תהליך מעניין ודומה קורה למטופלים, שרוצים להתאים את הדימוי של הפסיכולוג/מטפל אותו הם פוגשים במדיה, לצרכיהם ולדימוי הנדרש בתוכם. כל אלה משמשים כר נפלא, ליום בו נתבונן בטיפול הפסיכולוגי וביחסים שלו עם אומנות הקולנוע ועם היצירה הטלוויזיונית.

איך מבטיחים מקום..?

יום העיון יתקיים ב 15.6.07 (יום ו') באולם הורדוס שבנמל קיסריה. על מנת להבטיח את מקומכם יש להתקשר למזכירות המכון והכנס בטלפון שמספרו 04-6345279. מאחר ומדובר במספר מוגבל של מקומות רצוי להקדים ולהירשם. להורדת קובץ מידע אודות יום העיון, לחץ כאן