ייעוץ תעסוקתי - "דרך המלך" לחיים
ספטמבר 2006

ההתנהלות בחיים מכוונת וברורה עד הצבא ועד בכלל אולם אחרי שלב זה, ואחרי "הטיול הגדול", אותו עושה רוב אוכלוסיית הצעירים באופן אדוק, ניצבים רבים מול השאלה מה ירצו להיות כשיהיו גדולים.

הדרך בה צעדו עד כה מתפצלת לדרכים רבות ובעומדם בצומת דרכים זאת, הם נבוכים ומחפשים דרך לדעת את השביל בו עליהם לבחור. "בחירות שגויות" מגבירות את התסכול ו"בחירות ליד" מרדימות את החושים ומובילות לרווחה, שאינה תמיד אמיתית. החל מחודש יוני פועלת במכון יחידה להכוון תעסוקתי. אחרי שנים רבות של עבודה טיפולית עם מבוגרים צעירים, נוכחנו לדעת כי הרבה פניות לטיפול "יושבות" על בלבול והעדר אוריינטציה אצל בני העשרים-שלושים.

נוכחנו לדעת כי לבחירת מקצוע ותכנון קריירה, השלכות רבות וחשובות. בחירה נכונה של כיוון מקצועי, היא לעיתים קרובות ערובה לאיכות חיים ראויה. תהליך הייעוץ מיועד לסייע לאדם לקבל החלטה בנוגע לכיוון מקצועי, ביחס למסלול הלימודים הרצוי / המתאים, שינוי קריירה וכד'. כמו שכבר אמרנו קיימות תקופות קריטיות בהם עולה הצורך בבחירת כיוון קריירה. מדובר בתקופות בהן מתקיימים שינויים או מעברים בחיי האדם.

  • סיום השרות הצבאי והמעבר לחיים אזרחיים.
  • סיום תואר ראשון והתלבטות בין המשך לימודים לתואר שני לבין יציאה לשוק העבודה.
  • סיום פרק חיים ומעבר לפרק חדש, כגון: פרישה משירות קבע ממושך בצבא, מעבר אזור מגורים.
  • צורך בשינוי קריירה עקב אירועים אישיים יוצאי דופן כגון: שינוי במצב הבריאותי/נפשי.
  • צורך בשינוי קריירה עקב שחיקה ו/או מיצוי בקריירה הנוכחית.

מטרת הייעוץ היא לסייע ל"מחפש דרך" בכלים ובמידע על מנת לקבל החלטה שקולה. לשם כך, נדרשת היכרות מעמיקה ורחבה עם עולמו של הנועץ מחד, והיכרות עם עולם המקצועות מאידך. היועץ, ביחד איתך, בונה "תמונת פאזל" של אישיותך: תכונותיך, נטיותיך המקצועיות, הצרכים אותם חשוב לך לספק במסגרת העבודה, כישורי החשיבה והלמידה שלך. בתהליך הייעוץ נלקחים בחשבון גם שיקולים אובייקטיבים נוספים כמו: מאפיינים של מוסדות הלימוד השונים, מצב שוק העבודה והביקוש למקצועות השונים, אזור מגורים, עלויות וכד'.

במסגרת הייעוץ מספק היועץ מידע על תחומי לימוד ומקצועות זאת בנוסף,להפניה למגוון מקורות מידע שיאפשרו לנועץ לחקור ולאסוף את המידע הנדרש לו על מקצועות ומסלולי הכשרה ולימוד. התהליך כולו מכוון לכך שבסיום הייעוץ יהיו בידי הנועץ מידע וכלים, אשר יאפשרו לו לקבל החלטה שקולה על הכיוון המתאים לו ביותר, ואשר בו יש לו את מרב הסיכויים להצליח. סיכום הייעוץ נערך בעל-פה, בשיחה עם היועץ.

תהליך הייעוץ כולל:

  • מפגש ראשון הכולל: שיחת היכרות עם היועץ ומילוי שאלונים ( סה"כ כ-3 שעות).
  • מפגש שני : ביצוע סדרת מבחני כשרים ושאלונים.
  • מפגש שלישי: פגישת משוב עם היועץ.
  • מפגש רביעי : פגישת אינטגרציה וסיכום עם היועץ.

כיצד נרשמים לייעוץ?

לקביעת פגישה ו/או קבלת מידע נוסף ניתן ליצור קשר עם מזכירות המכון בטלפון: 04-6345279.