"מי מפחד מטיפול בחרדה" - סמינר קליני של מכון עמית, מייד אחרי הפסח
20.3.15

 כמעט כל מטפל כיום נפגש עם מקרים של הפרעת חרדה (חרדה כללית, פוביות, התקפי פאניקה, OCD וכדומה) בטיפול בילדים, מתבגרים, ומבוגרים, בין אם כסיבת הפניה ובין אם כשההפרעה מתגלה במהלך הטיפול.

מטפלים בגישה  פסיכודינמית מאותגרים בטיפולים אלו. בעוד שהטיפול בגישה זו דורש בניית מרחב טיפולי הנקי מלחצים חיצוניים והמותאם לקצב העבודה של המטופל, הסימפטומים של הפרעת החרדה יוצרים מצוקה אקוטית או מצב משברי, בו המטופל זקוק למענה מידי שיסייע לו בהתמודדות עם מציאות חייו מחוץ לחדר הטיפולים. מצד שני, טיפול בשיטת  CBT (טיפול התנהגותי-קוגניטיבי) אינו המענה המתאים למטופלים רבים המגיעים לא בכדי לטיפול הפסיכודינאמי ומעוניינים להמשיך בו ולעבד סוגיות אישיות מעבר לריפוי הסימפטומים.

 הסמינר המוצע יקנה במפגשים של למידה, תרגול והדרכה, בסיס קונספטואלי לשיטת טיפול אינטגרטיבית להפרעות חרדה. נלמד לזהות מצבי חרדה, נחדד את הגישה הפסיכואנליטית והפסיכודינמית להבנת החרדה ולטיפול בה (המשותף והשונה בין פרויד, קליין וויניקוט), נלמד להשתמש בכלים מה- CBT (זיהוי, הרפיה, דיאלוג פנימי, רישום) ובסופו של דבר נלמד כיצד ניתן לשלב את הגישות למסגרת טיפול אינטגרטיבי אחיד ויעיל, כך שניתן יהיה לסייע למטופלים בהתמודדות עם המציאות החיצונית יחד עם שמירת המרחב הטיפולי והפנימי. נקדיש פגישה גם לטיפול בילדים בעלי הפרעת חרדה, בה תהיה התייחסות להבניית המסגרת המתאימה (כולל עבודה עם ההורים).

מיועד לאנשי מקצוע העוסקים בפסיכותרפיה ומעוניינים לקדם טיפולים עם מטופליהם (כולל ילדים) הסובלים מהפרעות חרדה. כמו כן, זהו סמינר קליני במסגרת הדרכת המתמחים בפסיכולוגיה קלינית במכון עמית.

 הסמינר הינו קליני יישומי ואינו דורש קריאת ספרות מקצועית (יינתנו המלצות למעוניינים בכך). לאחר שיילמדו מושגי המפתח, יהיה תרגול של המשתתפים עצמם. בנוסף על הדוגמאות הקליניות שהמנחה תביא, יוכלו המשתתפים לקבל הדרכה על טיפולים שלהם בהתאם לנלמד בסמינר.

עשרה מפגשים בימי ראשון 20:00-12:30, אחת לשבוע החל מ-19.4.15 ועד 28.6.15.

המפגשים במכון עמית בחדרה, רח יהודה מימון 7

מחיר הסמינר 770 ש"ח 

מחיר למתמחים 550 ש"ח 

הקדימו להירשם מספר המשתתפים מוגבל