מתיו הדסון באדיבות כתב העת האינטרנטי "אלכסון"

מתיו הדסון באדיבות כתב העת האינטרנטי

מתיו הדסון באדיבות כתב העת האינטרנטי "אלכסון" פרסם עד כה 1 מאמרים באתר.

בשבחי הדיכאון

 אחד לא מפקפק בערכה של הרגשה טובה. למעשה, נראה שב-20 השנה האחרונות כולנו נמצאים בעיצומו של חיפוש בלתי נלאה אחרי מצב רוח מרומם, בניסיון לתפוס לנו מקום של קבע בספקטרום שבין שביעות רצון לאקסטזה.

הרגשה רעה היא סיפור אחר לגמרי, ואנחנו מתייחסים לרגשות שמעוררים בנו תחושות בלתי נעימות במגוון צורות שליליות: אנו מגדירים אותם כחטאים (כעס, קנאה), נמנעים מהם בחברה (תסכול) ואף קובעים כי הם אינם בריאים (עצב, בושה). אנחנו מדחיקים אותם, מטפלים בהם בתרופות וגוערים בעצמנו על שאנו מרגישים אותם. הם מעוררים בנו סלידה, ולכן אנו קוראים להם לעתים קרובות רגשות "שליליים", למרות ש"שלילי" אינו תואר הולם.

רגשות אינם חיוביים או שליליים במהותם. התחושה שהם מעוררים בנו, טובה או רעה, היא רק חלק קטן ממה שמבדיל ביניהם. מתחת לפני השטח, כל רגש מנצח על מערך שלם של שינויים במוטיבציה, בפיזיולוגיה, בתשומת הלב, בתפיסה, באמונות ובהתנהגויות: הזעה, צחוק, רצון לנקמה, אופטימיות, העלאת זיכרונות מסוימים. לכל רכיב של כל רגש יש משימה ספציפית – בין שהוא מכין אותנו לנוע לקראת הדבר שאנו רוצים (כעס), מדרבן בנו לשפר את מצבנו (קנאה), או מאפשר לנו לתקן את הנזק שגרמה פליטת פה (מבוכה).

להמשך קריאה מצורף הקישור 

alaxon.co.il/article/%D7%91%D7%A9%D7%91%D7%97%D7%99-%D7%94%D7%93%D7%99%D7%9B%D7%90%D7%95%D7%9F/