ארכיון חדשות

סמן Like על עמוד הפייסבוק שלנו

 www.facebook.com/mahonamit

"מי מפחד מטיפול בחרדה" - סמינר קליני של מכון עמית, מייד אחרי הפסח

 כמעט כל מטפל כיום נפגש עם מקרים של הפרעת חרדה (חרדה כללית, פוביות, התקפי פאניקה, OCD וכדומה) בטיפול בילדים, מתבגרים, ומבוגרים, בין אם כסיבת הפניה ובין אם כשההפרעה מתגלה במהלך הטיפול.


מטפלים בגישה  פסיכודינמית מאותגרים בטיפולים אלו. בעוד שהטיפול בגישה זו דורש בניית מרחב טיפולי הנקי מלחצים חיצוניים והמותאם לקצב העבודה של המטופל, הסימפטומים של הפרעת החרדה יוצרים מצוקה אקוטית או מצב משברי, בו המטופל זקוק למענה מידי שיסייע לו בהתמודדות עם מציאות חייו מחוץ לחדר הטיפולים. מצד שני, טיפול בשיטת  CBT (טיפול התנהגותי-קוגניטיבי) אינו המענה המתאים למטופלים רבים המגיעים לא בכדי לטיפול הפסיכודינאמי ומעוניינים להמשיך בו ולעבד סוגיות אישיות מעבר לריפוי הסימפטומים.

קרא עוד...

מאד בקרוב!! חלומות בשדה הפסיכותרפיה - סמינר קליני לאנשי מקצועות טיפוליים

 פרוייד ראה את סיפרו פשר החלומות שיצא לאור ב-1900 כסיפרו החשוב ביותר, שבו פרש לא רק את גישתו לפירוש החלומות אלא גם הניח את התשתית  לתיאורית האישיות שלו. פירוש החלום הוא בלתי מנותק מהדרך בה אנחנו מבינים את נפש האדם בכלל ואת נפשו של החולם בפרט. אף כי בשלושים ושמונה השנים שלאחר מכן עידכן פרויד את גישתו לפירוש חלומות, הרי גישתו לפירוש חלומות לא באמת השתנתה ומהווה עד היום את התשתית לגישה הדינמית לעבודה טיפולית עם חלומות

קרא עוד...

גיוס של פסיכולוגים לאבחון ולהשתלבות בצוות המכון

 בימים אלה נמצא מכון עמית במבצע גיוס נרחב של פסיכולוגים קלינים, חינוכיים, שיקומיים, רפואיים, אשר עשו כבר חצי התמחות או יותר, לעבודה אבחונית מרתקת ומאתגרת. למתאימים תוצע גם השתלבות בפעילויות המכון האחרות, ובתחום הטיפולי. לפרטים אנא היו בקשר עם מזכירות המכון 04-6345279 או עם המנכ"ל ענת גפן 052-2360830


 

קרא עוד...

אפשר גם בלי תרופות - אימון ממוקד ויעיל לכל הגילאים לטיפול בקשיי הקשב

 אכן אפשר גם בלי תרופות. אימון לקשב וריכוז המבוסס על שותפות קצרת זמן וממוקדת, בין מאמן למאומן המסייע בהתמודדות עם אתגרים כמו ניהול קשב, התארגנות, ניהול זמן, היפראקטיביות, אימפולסיביות ועוד. האימון הוא כלי ליווי ותמיכה בעיצוב הרגלים יעילים. הוא נשען על איתור משאבים קיימים תחושת מסוגלות ועידוד התפתחות אישית.


האימון מיועד לכל הגילאים ומסייע בתחומי לימודים, תחומים מקצועיים, משפחתיים וחברתיים

קרא עוד...

איך זה להיות הורה למתבגר? קבוצת הורים למתבגרים

בין המשאלה של המתבגרים לעוף רחוק ולהיות אדונים על גורלם, לבין הצורך שלהם בתמיכה ובהכוונה, מההורים ומדמויות בוגרות אחרות, מתקיים מרחב בו ההורים מחפשים, את מקומם ואת עמדתם. שנים רבות של ניסיון בעבודה עם מתבגרים הביאה אותנו לגבש "תורה" שמאפשרת להורים להיות "נכונים" לילדיהם.

קרא עוד...

ניוזלטר חגיגות העשרים

השנה ציין מכון עמית 20 שנה לקיומו. ציון דרך כזה הוא גם חלון של התבוננות, אל תהליך שכולנו גאים ונרגשים להסתכל דרכו. היו לנו רגעים של חגיגה, בהם הבנו, שיש למכון שלנו הסטוריה, שיש לו יסודות שניטעו בעמל רב לאורך שנים וכי היום הוא מקצועי, מחודד ונכון לתת לאנשים רבים שירות מסייע ותומך, במסעותיהם בחיים.

קרא עוד...

BRC - אבחון קשב ולקויות למידה

מכון עמית רכש זכויות לביצוע מבחני קשב וריכוז מהרמה הגבוהה ביותר שקיימת ה- b.r.c . מדובר באבחון ממוחשב, מהחדישים ביותר בעולם בתחום הקשב והריכוז והלמידה. יתרונו העיקרי בכך שבנוסף לשאלות האם קיימת הפרעת קשב מאיזה סוג ובאיזה רמה, הוא מאפשר גם אבחנה האם קיים קושי בזיכרון, בשפה, בתפקודי ניהול-התארגנות ותכנון.

קרא עוד...

"הטיפול הפסיכולוגי באומנות הקולנוע והטלוויזיה" תמצית יום העיון

לכל המשתתפים ביום העיון שלומות. בניסיון לאחוז את ה"משהו" שהיה שם, מתוך אמונה שמכל יום שכזה, עלינו ללקט את מה שניתן אל תוך ערכת המסע שלנו ומתוך משאלה להשאר בקשר עם כל אורחינו ביום זה, נכתבות שורות מסכמות אלה ליום העיון.

קרא עוד...

יום עיון בנושא - הטיפול הפסיכולוגי באומנות הקולנוע והטלוויזיה

יום העיון יעסוק ביחסים המרתקים והמורכבים בין הטיפול הפסיכולוגי, לבין ייצוגו ומיצובו בקולנוע ובטלוויזיה, וייקחו בו חלק אנשי מקצוע מתחום הקולנוע ומתחומי הטיפול, העוסקים ביחסים הללו.

קרא עוד...

אימון Coaching - לכל מי שרוצה להרוויח מההזדמנויות הנקרות בדרכו

 בשנה האחרונה אחרי למידה והתנסות ראשונית בנושא האימון, בחרנו להכניס את האימון והמאמנים אל סל האפשרויות שלנו עבור הפונים אלינו. לצד הטיפול האבחון והייעוץ ניצב כרגע גם האימון.

קרא עוד...

עבודה בקבוצות, עוד דרך אל התעצמות!

... לראות את מה שאולי כבר ראיתי ולחשוב את מה שעוד לא חשבתי ... בתקופה זו, פותח המכון את שעריו ליחידים המוצאים עניין בהצטרפות לקבוצות טיפוליות, קבוצות מודעות, ואחרות. ידוע, כי לקבוצה השפעות מיוחדות על היחיד, השפעות שאין לטיפול האינדיווידואלי. בקבוצה מתקיימת תלות הדדית, המקבלת ביטוי באינטראקציה שבתוכה.

קרא עוד...

ייעוץ תעסוקתי - "דרך המלך" לחיים

ההתנהלות בחיים מכוונת וברורה עד הצבא ועד בכלל אולם אחרי שלב זה, ואחרי "הטיול הגדול", אותו עושה רוב אוכלוסיית הצעירים באופן אדוק, ניצבים רבים מול השאלה מה ירצו להיות כשיהיו גדולים.

קרא עוד...

מתלבטים לגבי כיתה א'

אם אתם מתלבטים באשר להתאמתו של ילדכם לעלות לכתה א', תוכלו לקבל אצלנו את התשובה המקצועית הנכונה.

קרא עוד...

חדש! המרכז לשיפור הלמידה והקשב של המכון

מאבחני המכון ניצבו לא פעם יחד עם ההורים בפני השאלה מה עושים עם תוצאות האבחון. הנגישות של הגורמים המטפלים, כמו גם הסרבול שנוצר לא אחת בהתחברות איתם, גרם לנו לחפש פתרונות בתוך המכון. בימים אלה מתחיל לפעול במכון מרכז חדש לטיפול בלקויות למידה וקשב, אשר ייתן פתרון גם להיבטים הטיפוליים בקשיי הלמידה והקשב.

קרא עוד...

ברוכים הבאים לאתר המחודש!

ברוכים הבאים לאתר המחודש של מכון עמית. חידשנו את עיצוב האתר ואת המבנה שלו, ומעכשיו תוכלו להנות מאתר ידידותי מגוון ונוח למשתמש. תוכלו לצפות בעדכונים מהמתרחש במכון כמו גם להציץ תדיר אל עולם הטיפול הפסיכולוגיה והחינוך. אנחנו מזמינים אתכם לסייר באתר על כל מדוריו להתרשם מהתכנים שפירסמנו בו, ולקחת חלק בפורומים הקיימים. אנו מבטיחים לעדכן לשפר ולהפתיע, כך שאתם מוזמנים לשוב ולבקר אותנו מפעם לפעם.

ביקור נעים, מאיתנו.