מכון עמית מטפל במגוון נושאים בתחום הרגשי. הטיפול במכון עמית נועד לחזק את הכוחות, לגדל דרכי התמודדות, לעזור ביצירת שינוי והתקדמות במהלך החיים, ולטפל בסימפטומים מטרידים ומגבילים. לכל מטופל מותאמת גישת הטיפול הנכונה עבורו. יחד עם המטופל אנחנו בונים תכנית טיפול שכוללת התאמה של המטפל למטופל, הגדרת מטרות, בחירת דרך טיפול, והערכה של משך הטיפול.
צוות המכון מגוון ונבחר כך שיכסה את רוב הנושאים הרגשיים הדורשים טיפול, החל מילדים בגיל הרך ועד למבוגרים. הצוות כולל פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים חינוכיים, מטפלים באמנות, ביבליותרפיסטים, מטפלים משפחתיים וזוגיים, יועצים לטווח קצר ופסיכיאטרים. גישת הטיפול מערכתית ככל האפשר. אנו מתייחסים לאנשים שסביב המטופל - הורים, מחנכים, חברים. טיפול בילד מלווה תמיד בהדרכת הורים, ואם יש צורך בכך - גם הדרכת צוות חינוכי.

טיפול פסיכודינמי, לכל הגילאים

טיפול ארוך טווח שנועד לטפל בזוויות רבות של ההתפתחות הרגשית לילדים ונוער: טיפול המשלב משחק יצירה ושיחה עם פסיכולוג, מלווה בהדרכת הורים למבוגרים: טיפול בעזרת שיחות עם פסיכולוג.

טיפול קצר מועד

טיפול ממוקד מטרה, אשר נועד לעזור בהחלטות, במעברים, להתמקד בנושא ספציפי ובסימפטום מציק ממוקד. מתאים לכל גיל ונעשה עם פסיכולוג.

טיפול במשחק

טיפול בעזרת משחק ספונטני שנועד לחיזוק ההתפתחות הרגשית. בעזרת משחק ספונטני מעלה הילד נושאים רגשיים חשובים, ומקבל מן הפסיכולוג התייחסות מבהירה לרגשות שלא תמיד קל להגיע אליהן בעזרת דיבור. מיועד לילדים בגיל הרך ובכתות היסוד.

תרפיה באמנות

המטפלת באמנות יוצרת עם הילד יצירות מובנות ובלתי מובנות ודרכן עוזרת לו להביע ולארגן את רגשותיו. הטיפול מלווה הן ביצירה והן במלל מבהיר. מתאים לבניית אמון ובטחון, ולנושאים הקשורים לארגון וריסון הדחפים כמו פחדים, תוקפנות, שליטה בצרכים, התנהגות כפייתית. מתאימה לכל הגילים.

אימון (Coaching) למתקשים בקשב ובהתארגנות

האימון מתרכז בהקניית דרכי התמודדות מעשיים עם קשיי קשב וקשיי התארגנות בבית, בלמידה, ובעבודה. האימון קצר וממוקד, ועוזר למטופל להבין את המכשולים שמציבים קשיי קשב וארגון בתפקוד היום יום, ולרכוש כלים מודעים לשיפור התפקוד.

טיפול קוגניטיבי - התנהגותי

טיפול קצר מועד בתופעות ממוקדות ובמצבים החוזרים ומטרידים אותנו שוב ושוב למרות כל רצוננו. הטיפול עם פסיכולוג נועד לשנות את דרך ההתנהגות המכשילה על ידי יצירת תפיסה פנימית חדשה מחד, ושינוי התייחסות הסביבה לתופעה מאידך. מתאים בייחוד לנוער ומבוגרים.

טיפול משפחתי ודיאדי

בטיפול המשפחתי מגיעה כל המשפחה לחדר הטיפול, מדברת, משחקת ופועלת. בני המשפחה לומדים להבין לקבל ולטפח זה את זה, והשיפור באחד משפיע על כולם. הטיפול המשפחתי דומה ביותר לחיים האמיתיים ומשנה גם את היחיד וגם את הסביבה. נערך עם מטפל משפחתי או פסיכולוג.
בטיפול דיאדי מגיעים הורה וילד, ולעיתים אבא וילד ואמא וילד לסירוגין, והוא נועד לשפר את האמון והיחסים בין שני מרכיבי הדיאדה: ההורה והילד. נערך עם פסיכולוג.

טיפול זוגי

מיועד להבהרת היחסים בין בני זוג ולרכישת דרכים לקדם ולפתח אותה בחיי היום יום ובעת משבר. טיפול הנעשה בזהירות הראויה ובנחישות לסייע בידי בני זוג במשימה הכל כך מורכבת של חיים הרמוניים ומספקים יחד.

הדרכת הורים

ההורים מתייעצים עם פסיכולוג יועץ חינוכי או מטפל משפחתי אודות שאלות הקשורות לטיפוח הילדים, לשיפור היחסים בבית, ליחסים בין אחים, להצבת גבולות, לנושאים לימודיים וכדומה. הדרכת הורים יכולה להיות ממוקדת וקצרה וגם ארוכת טווח, והיא עוסקת בייחוד במתן כלים לשינוי התנהגות.