ייעוץ בבחירת מסגרת חינוכית

האם להעביר את הילד לפעוטון אחר? גן או כתה א'? בית ספר עיוני או מקצועי? שילוב בכתה רגילה או לימוד בכיתת חינוך מיוחד? ייעוץ להורים ולילד אודות היתרון והחסרון של כל החלטה. גיבוש החלטה מושכלת על ידי ההורים והילד. תהליך ייעוץ לתוך המסגרת. מבוסס על אבחון קיים או כולל אבחון על ידי המכון.

ייעוץ ממוקד לגיל הרך -גמילה

הדרכה להורים: מהו התהליך הנכון בשלבי הגמילה מצרכים. כיצד מטפלים בתהליך גמילה תקוע. כיצד מטפלים בהתאפקויות. היועץ מלווה את ההורים בטלפון עד לגמילה. במכון גם אפשרות לטיפול משלים לילד בעזרת אמנות. ייעוץ דומה לכל גמילה - מיניקה, ממוצץ, מבקבוק, ועוד.

ייעוץ ממוקד לגיל הרך - התינוק הקשה לגידול

ייעוץ להורים אודות תינוקות בעלי מזג קשה - בעלי רגישות חושית לא מווסתת, המרבים לבכות, ומתקשים להסתגל. הייעוץ מסביר את צרכי הילד ואת הגישה הנדרשת, ומלווה את ההורים בהדרכה. 

ייעוץ התפתחותי לילדים צעירים

הערכה תוך תצפית ואבחון אודות המצב ההתפתחותי של הילד בתחומי שפה, תנועה, תקשורת בין אישית, הבנה, קשב... ייעוץ אודות דרכי הטיפוח וההעשרה היומיומית הרגילה על ידי ההורים, ואודות דרכי הטיפול הרפואי והפארה רפואי הרצויות.

הכנה לילדים קראת טיפול רפואי כולל ניתוח

פגישת ייעוץ להורים ופגישת ייעוץ לילד אודות המתרחש במהלך ניתוח ואחריו. טיפול בחששות הילד, והכנת מערך התמיכה של ההורים.

ייעוץ חרום במקרה של איום בהתאבדות

במקרה חירום, בהם נקלע אדם למצוקה, אשר קשורים בה איומים אובדניים, אנו פועלים לקליטה מהירה של המאיים בהתאבדות והוריו, הערכת מידת הסיכון (בייעוץ או אבחון) ובניית תכנית טיפול.

טיפול בחרדת בחינות

טיפול בעזרת שינוי עמדות רגשיות אודות הבחינה, הפחתת חרדה בעזרת טכניקות של הרפיה וסוגסטיה, תרגול בחינות בחדר הטיפול והעברה לכיתה. ייעוץ בנושאים הרגשיים אשר יוצרים את החרדה.

החלטות בצמתי חיים

ייעוץ ממוקד בשאלות של בחירת תחום עיסוק, שינוי מקום עבודה, הגירה לחו"ל, משבר אישי וזוגי. הייעוץ עוזר בהחלטה בתחום ההתלבטות, וכולל גם הערכה של הגורמים האישיותיים שמשתתפים בתהליך ההחלטה והביאו להתלבטות.

ייעוץ לקראת השירות הצבאי ובמהלכו

מכון עמית מתמחה בייעוץ לפני גיוס למועמדים המתלבטים לגבי התאמתם לשירות צבאי. הייעוץ כולל הערכת הכוחות, דיון אודות עמדות רגשיות לקראת השירות הצבאי, ואבחון במידת הצורך. הייעוץ מתייחס למועמד ולהוריו כאחת. תהליך הייעוץ מפיק עבור המועמד לשירות צבאי המלצה אודות כוחותיו לשרת בצה"ל, ומסלול השירות המומלץ. למכון עמית ניסיון עשיר בייעוץ תוך שיתוף פעולה עם לשכות הגיוס וגורמי בריאות הנפש בצבא. לאחר הגיוס שומר המכון קשר עם המתגייס ומאפשר לו התייעצות במעברים ובהתלבטות תוך הגיוס - המכון מפנה את החייל למפקדיו ולאנשי בריאות הנפש ביחידה, ובמידה שהדבר מתאפשר ממשיך לייעץ לחייל באישור הצבא תוך כדי השירות.